Dentopolis Poznań
ul. Morawskiego 2D
60-239 Poznań
Rejestracja on-line

tel. +48 503 190 337

Język angielski Język polski

Endodoncja - leczenie kanałowe

Endodoncja to dział stomatologii, zajmujący się kompleksowym leczeniem miazgi zęba. Leczenie kanałowe niejednokrotnie jest jedynym sposobem na zachowanie zęba w jamie ustnej pacjenta. Stosuje się je w przypadku wystąpienia stanu zapalnego miazgi, które niejednokrotnie jest konsekwencją postępującej próchnicy lub złamań. Może być również wykonywane przed zabiegami z zakresu protetyki, takimi jak m.in. zakładanie koron lub mostów.

Na czym polega endodoncja?

Leczenie kanałowe ma na celu zlikwidowanie infekcji, które możliwe jest tylko poprzez usunięcie chorych tkanek oraz oczyszczenie kanałów, które następnie wypełnia się gutaperką – specjalną substancją uszczelniającą.

Po uprzedniej konsultacji stomatologicznej i decyzji o leczeniu kanałowym, pacjent musi liczyć się z kilkoma wizytami, które są niezbędne do kompleksowego wyleczenia zęba. Najpierw, należy usunąć miazgę oraz dokładnie oczyścić kanały. Wykorzystuje się do tego specjalne narzędzia stomatologiczne. Następnie kanały wypełnia się obojętną dla organizmu substancją, która zabezpiecza je przed ponownym zainfekowaniem.

W gabinecie stomatologicznym Dentopolis świadczymy wsparcie z zakresu leczenia kanałowego, szczegolnie leczenia kanałowego pod mikroskopem, które pozwala zniwelować ból i bardzo precyzyjnie przygotować ząb m.in. do zabiegów protetycznych.

Stomatologami w specjalizującymi się w Dentopolis w leczeniu kanałowym pod mikroskopem są Magdalena Walkowiak oraz Jakub Sekulski.


Powrót

Godziny otwarcia

Pon. - Pt.: 10:00 - 20:00

Akceptujemy

Karty VISA, MasterCard, American Express

Dla pacjenta

Wi-Fi, lodówka z napojami, parking, podjazd dla wózków

Szybki kontakt

Poznań, 60-239
ul. Morawskiego 2D


tel. 503 190 337

email: recepcja@dentopolis-poznan.pl