Dentopolis Poznań
ul. Morawskiego 2D
60-239 Poznań
Rejestracja on-line

tel. +48 503 190 337

Język angielski Język polski

Implantologia

Implantologia – nowoczesna i skuteczna metoda odbudowy braków w uzębieniu, która pozwala pacjentom zyskać niezwykły komfort, a także najwyższą estetykę. Chirurg stomatolog zapewni Państwu wybór spośród najlepszych możliwości uzupełnienia zębów.

W Dentopolis stosujemy najnowocześniejszy system Alpha Bio. Implanty odczuwane są przez pacjenta jak naturalne zęby, a co najważniejsze są trwałe i bezpieczne oraz bardzo wytrzymałe. Dzięki temu Państwa uśmiech znów będzie wyglądał zdrowo i estetycznie.

Czym jest implant?

implanty-zdjecie

Implantologia opisuje je jako „sztuczny korzeń”, który wprowadzamy do kości szczęki lub żuchwy. Wykonywany jest z tytanu, a wprowadzony do organizmu nie jest traktowany jako ciało obce. Łączy się z odpowiednimi tkankami w procesie, który fachowo nazywany jest osteointegracją. Opiera się na nim porcelanowa korona protetyczna.

Tak przygotowany „ząb” zapobiega występowaniu zmian zwyrodnieniowych stawów, kości i uzębienia. Implanty są niezwykle trwałe, a co ważne stwarzają możliwość osadzenia na nich korony, mostu lub protezy.

Kiedy najlepiej zastosować implanty?

  1. Brak pojedynczego zęba: uniknamy niszczenia sąsiednich zębów.
  2. Brak zębów trzonowych: dzięki implantom nie ma konieczności stosowania protezy opartej na dziąśle. Proteza taka nie jest komfortowa dla pacjenta, ponadto prowadzi do zaniku kości. Implanty pozwalają uniknąć protezy leżącej na dziąśle, będącej przyczyną dyskomfortu, bólu, zaniku kości.
  3. Bezzębie: protezy powodują dyskomfort podczas jedzenia, są przyczyną zaniku kości. Wszczepienie dwóch – czterech implantów zapewnia dobrą stabilizację protezy, zapewniając pacjentowi komfort.

Procedura wszczepiania implantu

Krok 1 – wizyta u chirurga stomatologaimplantologia-stomatologiczna

Podczas wizyty u chirurga stomatologa, analizowane są potrzeby pacjenta i wykluczane ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Warto już na pierwszą wizytę zabrać ze sobą zdjęcie pantomograficzne (skierowania niedopłatnie wystawiamy w gabinecie).

Krok 2 – badania lekarskie

Każdy pacjent musi być poddany badaniom lekarskim. Niektóre choroby są bowiem przeciwskazaniem do zabiegu wszczepienia implantów. Informują one nas o stanie kości i pozwalają na bardzo dokładne zaplanowanie leczenia implantologicznego.

Krok 3 – wszczepienie implantów

Sam zabieg trwa kilkadziesiąt minut i jest całkowicie bezbolesny. Pacjent podczas zabiegu jest znieczulony miejscowo. Standardowy zabieg polega na minimalnym odsłonięciu kości, a następnie wykonaniu w niej otworu w celu wprowadzenia w to miejsce wszczepu.

Po kilku miesiącach potrzebnych dla powstania odpowiednio silnego zrostu implantu z kością (w zależności od miejsca implantacji od 3 do 6 m-cy) na implantach wykonywane są nowe zęby.

Krok 4 – kolejny etap to uzupełnienia protetyczne.

dif_trudted_clinic_hires

Zostaliśmy nagrodzeni Certyfikatem Zaufania przez portal DentalimplantsFriends.com.
Certyfikat jest przyznawany klinikom, które w sposób transparentny przedstawiają koszty, mają długoletnie doświadczenie w implantologii i zapewniają wysoką jakość usług.

Systemy implantologiczne

Cortex
cortex
Alpha Bioalphabio
Biomet 3I biomet
Bego bego


Powrót

Godziny otwarcia

Pon. - Pt.: 10:00 - 20:00

Akceptujemy

Karty VISA, MasterCard, American Express

Dla pacjenta

Wi-Fi, lodówka z napojami, parking, podjazd dla wózków

Szybki kontakt

Poznań, 60-239
ul. Morawskiego 2D


tel. 503 190 337

email: recepcja@dentopolis-poznan.pl