Dentopolis Poznań
ul. Morawskiego 2D
60-239 Poznań
Rejestracja on-line

tel. +48 503 190 337

Język angielski Język polski

Stomatologia estetyczna

Nie każdy z nas rodzi się z idealnym uśmiechem, jednak dzięki rozwiązaniom współczesnej stomatologii estetycznej dziś większość pacjentów może się pochwalić pięknymi, białymi, prostymi zębami.

Stomatologia estetyczna pozwala korygować kolor, kształt i wielkość zębów.

W Dentopolis wykonujemy:

1. Wybielanie zębów metodą Beyond
2. Licówki porcelanowe
3. Korony
– na podbudowie metalowej
– na tlenku cyrkonu
– korony pełnoceramiczne

 

Licówki

Piękny, zdrowy i biały uśmiech nie tylko odmładza, ale dodaje także pewności siebie. Licówki pozwalają zatuszować estetyczne niedoskonałości zębów w odcinku przednim. Licówki porcelanowe w wielu przypadkach stanowią wspaniałą alternatywę dla koron. Przygotowanie zębów pod licówki wymaga oszlifowania zębów, jednak pozwala zachować zdecydowanie więcej tkanki niż szlifowanie zębów pod korony.

Licówki to porcelanowe cieniutkie płytki trwale mocowane do zębów. Zapewniają doskonały efekt estetyczny. Dzięki licówkom można zmienić kolor i kształt zęba. Światło naturalnie rozprasza się w warstwie porcelany – odpowiedniku szkliwa, dzięki czemu do złudzenia upodabniają się do naturalnego zęba.

Licówki są doskonałym rozwiązaniem w przypadku:
– zębów małych
– o stożkowatym kształcie
– diastem
– zębów mocno przebarwionych
– nierówno położonych w łuku
– zębów zbyt małych lub zbyt dużych.

Licówki porcelanowe są bardzo trwałe, ryzyko odpadnięcia jest niewielkie, barwa z czasem się nie zmienia. Nawet po latach normalnego jedzenia i picia, porcelana odporna jest na przebarwienia. Licówki są odporne na barwienie z kawy, herbaty, a nawet palenie papierosów.

Stomatologiem specjalizującym się w zabiegach stomatologii estetycznej w Dentopolis jest Martyna Piechocka. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje na licznych szkoleniach z zakresu stomatologii estetycznej. Doktor szczególną wagę przywiązuje do zapewnienia naturalnego wyglądu uzębienia oraz zharmonizowanie go z otaczającymi tkankami (dziąsła, usta) i kompozycją twarzy.

 

Korony

1. Korony ceramiczne na podbudowie metalowej

Pod warstwą porcelany znajduje się metal. Jest to rozwiązanie najtańsze. Polecane w odcinku tylnim, ze względu na możliwe zasinienie dziąsła, które może wystąpić po pewnym czasie. Jest to najmniej estetyczne rozwiązanie.

2. Korony ceramiczne na podbudowie tlenku cyrkonu

Rozwiązanie wysoce estetyczne, zamiast metalu stosuje się podbudowe na tlenku cyrkonu. Jest to materiał bardzo twardy (wykorzystywany między innymi przy budowie statków kosmicznych i podzespołów hamulcowych w Formule 1), biało-przezierny dzięki temu korona do złudzenia przypomina naturalny ząb pacjenta. Polecane ze względu na swoją wytrzymałość w odcinku tylnim, a ze względu na wysoką estetykę w odcinku przednim.

3. Korony pełnoceramiczne

Korony, które nie posiadają podbudowy z tlenku cyrkonu ani metalu. Charakteryzują się bardzo wysoką estetyką, polecane są w odcinku przednim.

Stomatolog pomoże Państwu wybrać odpowiedni rodzaj korony. Nie w każdym przypadku można np. zastosować koronę pełnoceramiczną.


Powrót

Godziny otwarcia

Pon. - Pt.: 10:00 - 20:00

Akceptujemy

Karty VISA, MasterCard, American Express

Dla pacjenta

Wi-Fi, lodówka z napojami, parking, podjazd dla wózków

Szybki kontakt

Poznań, 60-239
ul. Morawskiego 2D


tel. 503 190 337

email: recepcja@dentopolis-poznan.pl