Dentopolis Poznań
ul. Morawskiego 2D
60-239 Poznań
Rejestracja on-line

tel. +48 503 190 337

Język angielski Język polski

Stomatologia zachowawcza

Aby móc cieszyć się zdrowym uśmiechem, należy odpowiednio dbać o zęby, m.in. poprzez zachowanie prawidłowej higieny jamy ustnej oraz korzystanie ze stomatologii zachowawczej, pozwalającej na systematycznym niwelowaniu próchnicy i pojawiających się nieprawidłowości. Wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym powinny mieć miejsce co pół roku. Regularne przeglądy jamy ustnej pozwalają na ocenę stanu zębów i wdrożenie odpowiednich działań, dzięki którym na długo pozostaną w dobrej kondycji.

Stomatologia zachowawcza to przede wszystkim zapobieganie oraz leczenie próchnicy. Jest ona chorobą zakaźną, dlatego bez problemu przenosi się na kolejne zęby, znajdujące się w jamie ustnej. W konsekwencji zaniedbań dochodzi do rozprzestrzeniania się próchnicy, które w konsekwencji może doprowadzić do przenikania bakterii wgłąb zęba i powstanie ubytku próchniczego. Zignorowanie takiego stanu rzeczy może skutkować zapaleniem miazgi. Wtedy jedynym rozwiązaniem jest poddanie się leczeniu kanałowemu.

Gabinet Dentopolis z Poznania świadczy wsparcie z zakresu stomatologii zachowawczej, której głównym zadaniem jest leczenie próchnicy, zakładanie wypełnień oraz leczenie kanałowe, pozwalające zlikwidować bolesny stan zapalny miazgi, będące alternatywą dla ekstrakcji zęba.


Powrót

Godziny otwarcia

Pon. - Pt.: 10:00 - 20:00

Akceptujemy

Karty VISA, MasterCard, American Express

Dla pacjenta

Wi-Fi, lodówka z napojami, parking, podjazd dla wózków

Szybki kontakt

Poznań, 60-239
ul. Morawskiego 2D


tel. 503 190 337

email: recepcja@dentopolis-poznan.pl