Umów wizytę:    503 190 337   |    recepcja@dentopolis-poznan.pl
en   |   pl

Stomatologia estetyczna

Nie każdy z nas rodzi się z idealnym uśmiechem, jednak dzięki rozwiązaniom współczesnej stomatologii estetycznej dziś większość pacjentów może się pochwalić pięknymi, białymi, prostymi zębami.

Stomatologia estetyczna pozwala korygować kolor, kształt i wielkość zębów.

Stomatologami specjalizującymi się w zabiegach stomatologii estetycznej w Dentopolis  są stomatolog  Marcin Grącki, Joanna Nazarczuk i Martyna Wudel.  Nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje na licznych szkoleniach z zakresu stomatologii estetycznej.  Szczególną wagę przywiązujemy do zapewnienia naturalnego wyglądu uzębienia oraz zharmonizowanie go z otaczającymi tkankami (dziąsła, usta) i kompozycją twarzy. Współpracujemy z najlepszymi pracowniami techniki dentystycznej.

Kliknij tutaj, aby przejść do cennika.

 

W Dentopolis wykonujemy:

Licówki

Piękny, zdrowy i biały uśmiech nie tylko odmładza, ale dodaje także pewności siebie. Licówki pozwalają zatuszować estetyczne niedoskonałości zębów w odcinku przednim. Licówki porcelanowe w wielu przypadkach stanowią wspaniałą alternatywę dla koron. Przygotowanie zębów pod licówki wymaga oszlifowania zębów, jednak pozwala zachować zdecydowanie więcej tkanki niż szlifowanie zębów pod korony.

Licówki to porcelanowe cieniutkie płytki trwale mocowane do zębów. Zapewniają doskonały efekt estetyczny. Dzięki licówkom można zmienić kolor i kształt zęba. Światło naturalnie rozprasza się w warstwie porcelany – odpowiedniku szkliwa, dzięki czemu do złudzenia upodabniają się do naturalnego zęba.

Licówki są doskonałym rozwiązaniem w przypadku:
– zębów małych
– o stożkowatym kształcie
– diastem
– zębów mocno przebarwionych
– nierówno położonych w łuku
– zębów zbyt małych lub zbyt dużych.

Licówki porcelanowe są bardzo trwałe, ryzyko odpadnięcia jest niewielkie, barwa z czasem się nie zmienia. Nawet po latach normalnego jedzenia i picia, porcelana odporna jest na przebarwienia. Licówki są odporne na barwienie z kawy, herbaty, a nawet palenie papierosów.

Jak przebiega proces wykonania licówek porcelanowych?

  • I wizyta

Na pierwszej wizycie stomatolog pobiera wycisk na podstawie którego laboratorium protetyczne  przygotowuje model zębów pacjenta z propozycją kształtu i wiekości licówek (wax-up)

  • II wizyta 

Pacjent wspólnie z dentystą dobierają kolor licówek oraz ustalają czy kształt, wielkość są odpowiednie, czy harmonizują z rysami twarzy. Jeżeli nie, wykonuje się korektę w laboratorium.

III wizyta

Szlifowanie powierzchni wargowej zęba w obrębie szkliwa, pobranie wycisków, założenie licówek tymczasowych.

IV wizyta

Osadzenie licówek.

Jakie są przeciwskazania do wykonania licówek?

  • zaburzenia zgryzu powodujące nadmierne obciążenie licówek
  • parafunkcje, czyli szkodliwe nawyki, które mogą doprowadzić do uszkodzenia licówek, bruksizm, czyli patologiczne zgrzytanie zębami w nocy
  • zęby bardzo krótkie, jeśli powierzchnia przyklejania licówki byłaby zbyt mała, aby zapewnić jej odpowiednią adhezję. W przypadku zbyt krótkich zębów wykonuje się dodatkowy zabieg wydłużenia korony klinicznej.
  • nie uzupełnione odcinki boczne uzębienia – brak zębów bocznych powodować będzie przeciążenie odcinka przedniego
  • zęby bardzo zniszczone  – w takim przypadku należy wykonać koronę protetyczną

 

Korony

1. Korony ceramiczne na podbudowie metalowej

Pod warstwą porcelany znajduje się metal. Jest to rozwiązanie najtańsze. Polecane w odcinku tylnim, ze względu na możliwe zasinienie dziąsła, które może wystąpić po pewnym czasie. Jest to najmniej estetyczne rozwiązanie.

2. Korony ceramiczne na podbudowie tlenku cyrkonu

Rozwiązanie wysoce estetyczne, zamiast metalu stosuje się podbudowe na tlenku cyrkonu. Jest to materiał bardzo twardy (wykorzystywany między innymi przy budowie statków kosmicznych i podzespołów hamulcowych w Formule 1), biało-przezierny dzięki temu korona do złudzenia przypomina naturalny ząb pacjenta. Polecane ze względu na swoją wytrzymałość w odcinku tylnim, a ze względu na wysoką estetykę w odcinku przednim.

3. Korony pełnoceramiczne

Korony, które nie posiadają podbudowy z tlenku cyrkonu ani metalu. Charakteryzują się bardzo wysoką estetyką, polecane są w odcinku przednim.

Stomatolog pomoże Państwu wybrać odpowiedni rodzaj korony. Nie w każdym przypadku można np. zastosować koronę pełnoceramiczną.

Wypełnienia Enamel

Enamel to nano-hybrydowy kompozyt, który względem właściwości optycznych i estetycznych przewyższa wszystkie dostępne na rynku kompozyty. Wypełnienia są niewidoczne i bardzo naturalne. Jest obecnie stosowany przez czołowych klinicystów na całym świecie

Inlay Onlay

Inlay i Onlay to kosmetyczne wypełnienia, które stosuje się w przypadku większych ubytków. Umożliwiają bardzo dokładną rekonstrukcję kształtu anatomicznego (guzki, bruzdy punkty styczne). Wykonuje się je w labolatorium protetycznym na podstawie pobranych wycisków. Najczęściej wykonywane są z materiałów kompozytowych.

Umów wizytę:
503 190 337
recepcja@dentopolis-poznan.pl
en   |   pl

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Aby zachować zgodność z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi ochrony danych, prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz informacjami o sposobie zarządzania danymi zbieranymi w ramach korzystania z Internetowych serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies.

Ok