Umów wizytę:    503 190 337   |    recepcja@dentopolis-poznan.pl
en   |   pl

Stomatologia estetyczna

Nie każdy z nas rodzi się z idealnym uśmiechem, jednak dzięki rozwiązaniom współczesnej stomatologii estetycznej dziś większość pacjentów może się pochwalić pięknymi, białymi, prostymi zębami. Stomatologia estetyczna pozwala korygować kolor, kształt i wielkość zębów.

Zabieg stomatologii estetycznej

Stomatologami specjalizującymi się w zabiegach stomatologii estetycznej w Dentopolis  są stomatolog  Marcin Grącki, Joanna Nazarczuk i Martyna Wudel.  Nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje na licznych szkoleniach z zakresu stomatologii estetycznej.  Szczególną wagę przywiązujemy do zapewnienia naturalnego wyglądu uzębienia oraz zharmonizowanie go z otaczającymi tkankami (dziąsła, usta) i kompozycją twarzy. Współpracujemy z najlepszymi pracowniami techniki dentystycznej.

Zdjęcie uśmiechu pacjenta po wykonaniu zabiegu stomatologii estetycznej

 

 

Kliknij tutaj, aby przejść do cennika.

 

W Dentopolis wykonujemy:

Licówki

Piękny, zdrowy i biały uśmiech nie tylko odmładza, ale dodaje także pewności siebie. Licówki pozwalają zatuszować estetyczne niedoskonałości zębów w odcinku przednim. Licówki porcelanowe w wielu przypadkach stanowią wspaniałą alternatywę dla koron. Przygotowanie zębów pod licówki wymaga oszlifowania zębów, jednak pozwala zachować zdecydowanie więcej tkanki niż szlifowanie zębów pod korony.

Licówki to porcelanowe cieniutkie płytki trwale mocowane do zębów. Zapewniają doskonały efekt estetyczny. Dzięki licówkom można zmienić kolor i kształt zęba. Światło naturalnie rozprasza się w warstwie porcelany – odpowiedniku szkliwa, dzięki czemu do złudzenia upodabniają się do naturalnego zęba.

Licówki są doskonałym rozwiązaniem w przypadku:
– zębów małych
– o stożkowatym kształcie
– diastem
– zębów mocno przebarwionych
– nierówno położonych w łuku
– zębów zbyt małych lub zbyt dużych.

Licówki porcelanowe są bardzo trwałe, ryzyko odpadnięcia jest niewielkie, barwa z czasem się nie zmienia. Nawet po latach normalnego jedzenia i picia, porcelana odporna jest na przebarwienia. Licówki są odporne na barwienie z kawy, herbaty, a nawet palenie papierosów.

Jak przebiega proces wykonania licówek porcelanowych?

  • I wizyta

Na pierwszej wizycie stomatolog pobiera wycisk na podstawie którego laboratorium protetyczne  przygotowuje model zębów pacjenta z propozycją kształtu i wiekości licówek (wax-up)

  • II wizyta 

Pacjent wspólnie z dentystą dobierają kolor licówek oraz ustalają czy kształt, wielkość są odpowiednie, czy harmonizują z rysami twarzy. Jeżeli nie, wykonuje się korektę w laboratorium.

III wizyta

Szlifowanie powierzchni wargowej zęba w obrębie szkliwa, pobranie wycisków, założenie licówek tymczasowych.

IV wizyta

Osadzenie licówek.

Jakie są przeciwskazania do wykonania licówek?

  • zaburzenia zgryzu powodujące nadmierne obciążenie licówek
  • parafunkcje, czyli szkodliwe nawyki, które mogą doprowadzić do uszkodzenia licówek, bruksizm, czyli patologiczne zgrzytanie zębami w nocy
  • zęby bardzo krótkie, jeśli powierzchnia przyklejania licówki byłaby zbyt mała, aby zapewnić jej odpowiednią adhezję. W przypadku zbyt krótkich zębów wykonuje się dodatkowy zabieg wydłużenia korony klinicznej.
  • nie uzupełnione odcinki boczne uzębienia – brak zębów bocznych powodować będzie przeciążenie odcinka przedniego
  • zęby bardzo zniszczone  – w takim przypadku należy wykonać koronę protetyczną

Licówka porcelanowaPacjentka po zabiegu wykonania licówki porcelanowej

 

Korony

1. Korony ceramiczne na podbudowie metalowej

Pod warstwą porcelany znajduje się metal. Jest to rozwiązanie najtańsze. Polecane w odcinku tylnim, ze względu na możliwe zasinienie dziąsła, które może wystąpić po pewnym czasie. Jest to najmniej estetyczne rozwiązanie.

2. Korony ceramiczne na podbudowie tlenku cyrkonu

Rozwiązanie wysoce estetyczne, zamiast metalu stosuje się podbudowe na tlenku cyrkonu. Jest to materiał bardzo twardy (wykorzystywany między innymi przy budowie statków kosmicznych i podzespołów hamulcowych w Formule 1), biało-przezierny dzięki temu korona do złudzenia przypomina naturalny ząb pacjenta. Polecane ze względu na swoją wytrzymałość w odcinku tylnim, a ze względu na wysoką estetykę w odcinku przednim.

3. Korony pełnoceramiczne

Korony, które nie posiadają podbudowy z tlenku cyrkonu ani metalu. Charakteryzują się bardzo wysoką estetyką, polecane są w odcinku przednim.

Stomatolog pomoże Państwu wybrać odpowiedni rodzaj korony. Nie w każdym przypadku można np. zastosować koronę pełnoceramiczną.

Bonding

Bonding, inaczej bezpośrednie licówki kompozytowe to małoinwazyjna metoda estetycznej odbudowy zębów. Pozwala ona na pokrycie drobnych wyszczerbień i ukruszeń, a także zmianę kształtu i koloru zębów przy użyciu żywic kompozytowych. W trakcie bondingu, stomatolog korzysta z wysoce estetycznych materiałów oraz indywidualnie dobiera odcień kompozytu, dzięki czemu odbudowany ząb jest perfekcyjnie wkomponowany i dopasowany kolorystycznie do własnych zębów. Bonding często nie wymaga ingerencji w tkanki zęba, ale jest ona konieczna w przypadku nieszczelnych i nieestetycznych wypełnień w odcinku przednim.

Jak przebiega procedura bondingu?

Materiał kompozytowy jest nakładany, modelowany i utwardzany specjalnym światłem- łącząc się z powierzchnią szkliwa doskonale naśladuje naturalną strukturę zęba. Po stwardnieniu materiału kompozytowego, stomatolog koryguje kształt, a następnie poleruje ząb, aby dopasować połysk i przezierność do pozostałego uzębienia. Wizyta trwa ok 50min w przypadku jednego zęba. Bonding jest obecnie jedną z najczęściej wykonywanych procedur w stomatologii estetycznej. To nowoczesny sposób pozwalający na natychmiastową i bezbolesną zmianę wyglądu zębów podczas jednej wizyty.

Dlaczego wykonuje się bonding? 

Bonding to metoda, którą można rozważyć w celu:

  • naprawy ukruszonych lub wyszczerbionych zębów
  • poprawy wyglądu przebarwionych zębów
  • zamknięcia przestrzeni między zębami (zamykanie diastem)
  • wyrównania różnic w długości sąsiadujących ze sobą zębów (aby zęby wyglądały na dłuższe)
  • zmiany kształtu zębów
  • kosmetycznej alternatywy dla wypełnień
  • ochrony część korzenia zęba, która została odsłonięta podczas cofania się dziąseł

Przed wykonaniem bondingu potrzebna jest wizyta konsultacyjna w celu omówienia potrzeb kosmetycznych oraz możliwych do osiągnięcia u danego pacjenta rezultatów. W Dentopolis, stomatologiem specjalizującym się w bondingu jest doktor Martyna Wudel, która posiada wieloletnie doświadczenie w stomatologii estetycznej oraz nieustannie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w wielu specjalistycznych kursach i szkoleniach. Podczas konsultacji dentysta przeprowadza badanie jamy ustnej, aby ocenić możliwość wykonania bondingu. Należy pamiętać, że bonding można zastosować wyłącznie na zdrowych zębach, zatem wszystkie ubytki próchnicowe muszą zostać najpierw wyleczone. Należy także wykonać higienizację, w celu oczyszczenia zębów z kamienia i osadów. Po zastosowaniu bondingu, właściwa higiena jamy ustnej będzie kluczowa dla utrzymania długotrwałego efektu. Ponadto należy pamiętać o regularnych wizytach kontrolnych (w zależności od potrzeb pacjenta, stomatolog może wykonać polerowanie kompozytu), aby jak najdłużej cieszyć się nowym uśmiechem.

Jakie są zalety bondingu? 

Ta metoda stomatologii estetycznej jest:

  • minimalnie inwazyjna (nie wymaga intensywnego preparowania zębów i nie ingeruje w ich naturalną strukturę)
  • wszechstronna (może ukryć szeroki zakres niedoskonałości, w tym pęknięcia, ukruszenia i przebarwienia)
  • szybka i wygodna dla pacjentów (inne zabiegi kosmetyczne, takie jak licówki i korony wymagają kilku wizyt, w tym “przymiarek”, podczas gdy bonding pozwala uzyskać natychmiastowy efekt estetycznego wyglądu w ciągu zaledwie jednej wizyty.
  • odwracalna (w przeciwieństwie do innych kosmetycznych zabiegów dentystycznych, bonding jest całkowicie odwracalny. Jeśli w przyszłości pacjent zdecyduje się na inny zabieg z zakresu stomatologii estetycznej, możliwe jest usunięcie kompozytu i wykonywanie innych zabiegów.
  • atrakcyjna cenowo – jako alternatywa dla licówek porcelanowych

 

Wypełnienia Enamel

Enamel to nano-hybrydowy kompozyt, który względem właściwości optycznych i estetycznych przewyższa wszystkie dostępne na rynku kompozyty. Wypełnienia są niewidoczne i bardzo naturalne. Jest obecnie stosowany przez czołowych klinicystów na całym świecie

Wypełnienia Enamel

Inlay Onlay

Inlay i Onlay to kosmetyczne wypełnienia, które stosuje się w przypadku większych ubytków. Umożliwiają bardzo dokładną rekonstrukcję kształtu anatomicznego (guzki, bruzdy punkty styczne). Wykonuje się je w labolatorium protetycznym na podstawie pobranych wycisków. Najczęściej wykonywane są z materiałów kompozytowych. Istnieje możliwość wykonania nakładu Inlay/Onlay z materiału hybrydowego, który łączy właściwości ceramiki i kompozytu. Ceramika hybrydowa charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością i elastycznością, dzięki czemu odbudowa hybrydowa jest zarówno wysoce estetyczna jak i odporna na obciążenia. Nakłady hybrydowe zalecane są w przypadku trudnych warunków zgryzowych, pełnych rekonstrukcji zgryzu jak i pojedynczych ubytków.

Wypełnienia Inlay Onlay - zabieg stomatologii estetycznej

Umów wizytę:
Online
503 190 337
recepcja@dentopolis-poznan.pl
en   |   pl

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Aby zachować zgodność z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi ochrony danych, prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz informacjami o sposobie zarządzania danymi zbieranymi w ramach korzystania z Internetowych serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies.

Ok