Umów wizytę:    503 190 337   |    recepcja@dentopolis-poznan.pl
en   |   pl

Kolorowe jedzenie, kawa, herbata, papierosy. To wszystko sprawia, że zęby mogą ciemnieć. Przebarwienia, które głęboko wniknęły w strukturę zęba nie mogą być wyeliminowane podczas nawet najbardziej regularnego mycia zębów.

W gabinetach Dentopolis używamy nowoczesnych i w pełni profesjonalnych lamp BEYOND oraz wybielania nakładkowego. Dentysta pomoże dobrać najodpowiedniejszą metodę.

Zabiegi wybielania są więc całkowicie bezpieczne. Po kuracji nie zauważą Państwo wzmożonej „chłonności” na barwiące substancje, natomiast mogą być pewni, że efekty zabiegu pozostaną widoczne przez około dwa lata. Wszystko w zależności od trybu życia prowadzonego przez pacjenta. Zęby jednak będą wyglądały efektownie i naturalnie.

  • Wybielanie zębów BEYOND jest jednorazowym zabiegiem, który polega na nałożeniu odpowiedniego żelu na zęby, a następnie aktywowaniu go przez światło. Profesjonalny żel do wybielania został oparty na nadtlenku wodoru oraz na składnikach, które skutecznie zwiększają rezultaty zabiegu, a także zmniejszają wrażliwość zębów. Światło z akceleratora BEYOND POLUS poprawia szybkość przenikania żelu przez szkliwo, aż do zębiny.
  • Wybielanie nakładkowe- dentysta pobiera wycisk od pacjenta, na podstawie którego tworzone są indywidualne szyny wybielające. Na noc pacjent aplikuje odpowiednią ilość żelu otrzymanego w gabinecie. Stomatolog dobiera odpowiednie stężenie żelu wybielającego do konkretnego pacjenta.

W gabinecie stomatologicznym Dentopolis wykonujemy zabiegi wybielania zębów metodą nakładkową oraz lampą BEYOND (wybielanie gabinetowe).

Wybielanie zębów – jak przygotować się do zabiegu?

Na około tydzień przed planowanym zabiegiem wybielania zębów stomatolog dokonuje przeglądu stanu uzębienia. Jeżeli zachodzi taka konieczność, przeprowadza piaskowanie (usuwanie powierzchniowych przebarwień i osadów), lakierowanie i fluoryzację zmniejszające nadwrażliwość zębów, a także skaling, czyli likwidację kamienia nazębnego. Higienizacja zębów powinna odbyć się z odpowiednim wyprzedzeniem. W przeciwnym razie istnieje ryzyko naruszenia tkanek, podrażnionych podczas piaskowania lub skalingu.

Pacjenci zostają zapoznani z przeciwwskazaniami do zabiegu wybielania. Należą do nich: uszkodzenia próchnicowe zębów, stan zapalny jamy ustnej, cukrzyca oraz choroby nowotworowe. Z usługi nie mogą także skorzystać kobiety w ciąży i karmiące piersią, osoby niepełnoletnie oraz pacjenci z wysoką nadwrażliwością zębów.

Zalecenia po zabiegu wybielania zębów

W ciągu 2 godzin po zabiegu należy powstrzymać się od przyjmowania posiłków, a do picia wybrać wyłącznie wodę mineralną. Po wybielaniu pacjenci powinni unikać palenia papierosów oraz spożywania barwiących produktów i słodkich napojów. Dla utrzymania efektów wybielania warto przestrzegać zasad prawidłowej pielęgnacji jamy ustnej oraz stosować tzw. białą dietę przez co najmniej dwa tygodnie. Polega ona na unikaniu produktów uznanych za barwiące. Należą do nich: czerwone owoce, kurkuma, curry, kolorowe soki, kawa, herbata, wyroby na bazie kakao, keczup, musztarda, słodycze, itp. W jadłospisie powinny natomiast znaleźć się:

  • warzywa: ziemniaki, kalafior, białe szparagi, seler, korzeń pietruszki, ogórek, cukinia,
  • owoce: banany,
  • nabiał: mleko, jogurt naturalny, kefir, masło, białe sery,
  • zboża i nasiona: biały ryż, białe pieczywo, kasza jaglana,
  • mięso i owoce morza: kurczak, indyk, białe ryby, krewetki.

Na długość efektu wybielania zębów wpływają tryb życia prowadzony przez pacjenta, odpowiednia higiena jamy ustnej oraz sposób odżywiania. Rezultaty mogą być widoczne przez około dwa lata.

Dentopolis – wybielanie zębów nakładkowe i lampą BEYOND

W trakcie jednorazowego zabiegu wybielania zębów lampą BEYOND stomatolog nakłada na powierzchnię szkliwa żel na bazie nadtlenku wodoru. Emitowane światło aktywuje jego przenikanie przez szkliwo do zębiny. Dochodzi do utlenienia widocznych przebarwień. Efekt zależy przede wszystkim od ich rodzaju, źródła i intensywności.

Metoda nakładkowa — jak przebiega wybielanie zębów w domu?

W przypadku wybielania zębów metodą nakładkową pierwszy etap polega na pobraniu wycisku dwóch łuków zębowych. Na ich podstawie dentysta przygotowuje specjalne nakładki, które pacjent będzie stosować samodzielnie w domu zgodnie z zaleceniami. Przy odbiorze indywidualnych nakładek wybielających stomatolog dokona u pacjenta przymiarki, aby sprawdzić ich dopasowanie. Również z tego względu tak ważne jest, by przed zabiegiem usunąć kamień nazębny — złogi kamienia nazębnego mogą sprawić, że nakładki wybielające nie będą właściwie przylegać do uzębienia. Poza kompletem nakładek stomatolog przekaże pacjentowi także specjalny żel wybielający; poinstruuje go również, jak należy używać całego zestawu. Zalecenia lekarskie mogą się nieco różnić w zależności od indywidualnego przypadku. Nakładki zwykle stosuje się przez okres 1 tygodnia. Zakłada się jej na zęby po uprzednim zaaplikowaniu żelu wybielającego na ich wewnętrzną stronę.

Czasami po zabiegach wybielania— zarówno z użyciem lampy BEYOND, jak i metodą nakładkową — może pojawić się nadwrażliwość. Stomatolog może w takim przypadku zalecić nie tylko trzymanie się białej diety, ale także korzystanie z miękkich szczoteczek, specjalnych past lub płukanek. Aby zminimalizować ewentualną nadwrażliwość po wybielaniu, w naszym gabinecie do zestawu wybielania nakładkowego dołączamy dodatkowo żel znoszący nadwrażliwość zębów Opalescence Ultra EZ do stosowania w nakładkach wybielających. Zwykle problem ten nie jest zbyt uciążliwy i szybko ustępuje, ale w razie niepokojących objawów warto skontaktować się z gabinetem.

Kliknij tutaj, aby przejść do cennika.

Umów wizytę:
Online
503 190 337
recepcja@dentopolis-poznan.pl
en   |   pl

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Aby zachować zgodność z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi ochrony danych, prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz informacjami o sposobie zarządzania danymi zbieranymi w ramach korzystania z Internetowych serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies.

Ok