Umów wizytę:    503 190 337   |    recepcja@dentopolis-poznan.pl
en   |   pl

W przypadku całkowitego lub częściowego braku uzębienia nasz gabinet stomatologiczny oferuje metodę implantacji all on 6 lub protezę osadzaną na 4 implantach, która obecnie jest jedną z najlepszych i najskuteczniejszych metod przywracających komfort życia i naturalny uśmiech pacjentom. Jest to rozwiązanie możliwe do zastosowania zarówno w szczęce, jak i żuchwie, które pozwala na osadzenie protezy na 4 implantach (za pomocą specjalnych zatrzasków) lub przykręcanego mostu na 6 implantach, który obejmuje cały łuk zębowy.

Nasz zespół stomatologów posiada wieloletnie doświadczenie w zabiegach implantologicznych i implantoprotetycznych. Od 10 lat z powodzeniem stosujemy w Poznaniu metodę all on 6. Zabiegi z zakresu implantologii i chirurgii implantologicznej wykonują dr Hubert Pietrusza i dr Przemysław Leszczyński, specjalizujący się w chirurgii stomatologicznej i implantologii. Stomatologiem specjalizującym się w implantoprotetyce jest lekarz dentysta Marcin Grącki, posiadający wieloletnie doświadczenie w dużych pracach protetycznych, uczestnik wielu zaawansowanych kursów i szkoleń z zakresu implantoprotetyki oraz okluzji. Współpracujemy z najlepszymi laboratoriami techniki dentystycznej, nasze prace są bardzo estetyczne, naturalne, dopasowane w szczególności do wieku i oczekiwań pacjenta. Korzystamy z zaawansowanego sprzętu i materiałów, zapewniając pacjentowi najwyższą jakość usług, szczegółową diagnostykę, przedstawiamy pacjentowi szczegółowy plan leczenia wraz z kosztami poszczególnych etapów. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, a leczenie prowadzimy holistycznie.

Dla kogo metoda all on 6 i proteza na implantach?

Proteza na 4 implantach lub most na 6 implantach jest doskonałą alternatywą dla osób, które nie są zadowolone z użytkowania tradycyjnych protez zębowych oraz chciałyby znacznie podnieść komfort życia i odzyskać pewność siebie na co dzień. Proteza na implantach zdecydowanie przewyższa standardową protezę osiadającą, jest bardziej stabilna, dzięki czemu nie przemieszcza się podczas spożywania posiłków i funkcjonuje jak własne zęby. W przypadku protezy na implantach lub mostu na implantach ograniczamy naturalny zanik kości, dzięki czemu zachowane są młodzieńcze rysy twarzy.

Zmiana rysów twarzy przy zaniku kości

Zmiana rysów twarzy przy zaniku kości

Warto pamiętać, że po usunięciu zęba rozpoczyna się proces zaniku kości i warunki zgryzowe mogą się znacznie zmienić. Niezwykle ważne jest jak najszybsze uzupełnienie braku zęba implantem.

Dzięki zastosowaniu implantów zdecydowanej poprawie ulega jakość życia pacjentów, przywrócony zostaje komfort jedzenia, mówienia, uśmiechu, uzupełnienie jest stabilne.

Etapy zabiegu

1. Badanie i planowanie

Pierwszy etap to konsultacja implantologiczna, Konieczna jest analiza zdjęcia pantomograficznego oraz tomografii komputerowej. Analizowane są warunki kostne, rozmieszczenie implantów, warunki zgryzowe. Już na typ etapie planowany jest etap protetyczny. Stomatolog kieruje pacjenta także na dodatkowe badania krwi, aby zweryfikować ogólny stan zdrowia pacjenta i wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Po dokonaniu diagnostyki i wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań (do których należą m.in. niekontrolowana cukrzyca, epilepsja, choroby układu krążenia, zaawansowana osteoporoza czy nowotwory), dentysta kwalifikuje pacjenta na zabieg implantacji i przedstawiając kosztorys i plan leczenia.

2. Implantacja

Drugim etapem jest wprowadzenie wcześniej ustalonej ilości implantów. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, zatem jest bezbolesny dla pacjenta, a długość wizyty zależy od liczby implantów i zakresu zabiegu.

W przypadku zaniku tkanki kostnej wykonywany jest zabieg augmentacji (regeneracji kości). Augumentacja kości poprawia warunki do wszczepienia implantu. Stosujemy materiały pochodzenia zwierzęcego oraz materiały alloplastyczne (kość syntetyczna).

Korzystamy również z metody augumentacji „sticky bone” czyli po pobraniu krwi od pacjenta i uzyskaniu preparatu PRF (osocze bogatopłytkowe) kość łączymy z powstałym preparatem. Pozwala to na zwiększenie objętości tkanki kostnej pod implant.

Zazwyczaj okres integracji implantów z kością wynosi 6 miesięcy w przypadku szczeki oraz 3 miesiące w przypadku żuchwy. W niektórych przypadkach czas ten może ulec wydłużeniu.

U pacjentów wykonujemy uzupełnienie tymczasowe, zapewniając pacjentowi komfort w czasie oczekiwania na właściwą odbudowę protetyczną.

3. Protetyka na 4 i 6 implantach

Kolejny etap to odsłonięcie implantów oraz założenie śrub gojących. Po około 2 tygodniach gojenia pobierany jest wycisk pod protezę lub most na implantach. Stomatolog planuje następne wizyty w porozumieniu z technikiem dentystycznym oraz dokonuje przymiarek w jamie ustnej pacjenta, tak aby, jak najlepiej dopasować przygotowane uzupełnienie protetyczne. Dobierany jest również kolor uzupełnienia tak, by proteza lub most wyglądały naturalnie.

Proteza może być osadzona na lokatorach, zatrzaskach kulowych lub na specjalnie skonstruowanej belce. Stomatolog dobiera najlepsze dla pacjenta rozwiązanie protetyczne.

Ze względu na materiał, z którego mogą być wykonane mosty na implantach, dzielimy je na: porcelanowe (na podbudowie metalowej), lub bardziej estetyczne- cyrkonowe (na podbudowie z tlenku cyrkonu), które wykazują lepszą przezierność, a jednocześnie są bardzo wytrzymałe.

Most na implantach

Więcej na temat rodzaju koron i szczegółowy opis materiałów w zakładce usługi/protetyka.

Jaka jest cena metody all on 6 oraz protezy na implantach?

Cena protezy na implantach podobnie jak i cena mostu przykręcanego na implantach uzależniona jest od ilości implantów oraz rodzaju materiału, z którego wykonana będzie proteza lub most. cena protezy na 4 implantach rozpoczyna się od 24 tys. złotych, a mostu na 6 implantach 39000 zł. Ze względu na indywidualne warunki zdrowotne pacjenta i ewentualne dodatkowe zabiegi (jak np. regeneracja kości, podniesienie zatoki, rozszczepienie wyrostka) oraz wybranego rozwiązania protetycznego dokładna cena ustalana jest na pierwszej wizycie konsultacyjnej.

Umów wizytę:
Online
503 190 337
recepcja@dentopolis-poznan.pl
en   |   pl

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Aby zachować zgodność z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi ochrony danych, prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz informacjami o sposobie zarządzania danymi zbieranymi w ramach korzystania z Internetowych serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies.

Ok