Umów wizytę:    503 190 337   |    recepcja@dentopolis-poznan.pl
en   |   pl

Leczenie kanałowe

Stomatologiem specjalizującym się w leczeniu kanałowym pod mikroskopem jest Mateusz Nogal. Zajmujemy się najbardziej skomplikowanymi zabiegami z zakresu endodoncji mikroskopowej, między innymi usuwaniem złamanych narzędzi, zamykaniem perforacji lub open apex,  leczeniu kanałowym zębów z bardzo zakrzywionymi, wąskimi kanałami. Czasami stanowi to ostatnią możliwość na zachowanie zęba w jamie ustnej.

W swojej pracy używamy najlepszych dostępnych na rynku materiałów i narzędzi. Leczenie kanałowe zawsze odbywa się w powiększeniu (mikroskop), z użyciem koferdamu,  oraz narzędzi maszynowych. Wykonywane są zdjęcia RTG niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia leczenia. W codziennej pracy stosujemy jedno z najlepszych urządzeń do płukania kanałów korzeniowych Eddy. Jest to najnowocześniejsze i wyjątkowo efektywne urządzenie do aktywacji płynów w kanałach korzeniowych, które zapewnia doskonałe wyniki w leczeniu kanałowym. Dzięki dokładnemu oczyszczeniu ścian kanałów leczenie jest bardziej skuteczne. Sprawdza się szczególnie w przypadku zakrzywionych kanałów oraz kanałów bocznych. Dzięki temu urządzeniu ząb po leczeniu kanałowym może służyć pacjentowi długie lata. A im lepsze oczyszczenie tym większa szansa na sukces leczenia kanałowego.

Ilustracja leczenia kanałowego zęba

Leczenie kanałowe

Niezatrzymana na poziomie szkliwa oraz zębiny  próchnica dociera do miazgi w której znajdują się nerwy i naczynia krwionośne odpowiedzialne za odżywianie zębów. Zazwyczaj towarzyszy temu ból przy nagryzaniu, reakcja na ciepło/zimno. Zmienioną zapalnie miazgę należy usunąć, a kanały korzeniowe dokładnie oczyścić z bakterii i wypełnić specjalnie do tego przeznaczonym materiałem ostatecznym. W środku zęba powstaje przestrzeń, która po oczyszczeniu i ukształtowaniu ulega szczelnemu wypełnieniu. Jest to metoda, która pozwala na zachowanie zęba pacjenta. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu.

Ilustracja zęba wskazanego do leczenia kanałowego

Jedyną alternatywą leczenia endodontycznego jest usunięcie zęba i zastąpienie go implantem lub mostem. Co niestety ze względu na złożoną i skomplikowaną budowę bądź utratę kości nie zawsze jest możliwe.

W naszym gabinecie przywiązujemy ogromna wagę do leczenia kanałowego, bo każdy dobrze przeleczony korzeń zęba stanowi najlepszy naturalny implant, który następnie po prawidłowo przeprowadzonym leczeniu endodontyczym można odbudować (w zależności od stopnia zniszczenia zęba i jego przeznaczenia) w sposób zachowawczy bądź protetyczny. Narzędzia z którym korzystamy w naszej klinice są narzędziami najwyższej jakości aby sprostać trudnej budowie anatomicznej zębów.

Ilustracja leczenia kanałowego pod mikroskopem

Leczenie reendodontyczne (powtórne leczenie kanałowe)

To ponowne  leczenie endodontyczne zęba, w którym kiedyś podjęto próbę leczenia endodontycznego, niestety bez powodzenia.

Przyczyna tego tego przetrwałe w systemie kanałowym bakterie i niedoczyszczone kanały co może wynikać ze złożonej budowy anatomicznej zęba, mocno zakrzywionych kanałów, niedostatecznego płukania, braku powiększenia podczas leczenia pierwotnego, złamanych narzędzi, perforacji w obrębie dna komory bądź kanałów.
W przypadku gdy ponowne leczenie endodontyczne nie jest możliwe bądź wiąże się z dużym ryzykiem nadmiernego opracowania zęba, obecnością szczelnej odbudowy protetycznej można przeprowadzić zabieg mikrochirurgii endodontycznej polegający na usunięciu zmienionych zapalnie w kości tkanek wraz z wierzchołkiem korzeni i wstecznym ich opracowaniem i wypełnieniem materiałem biozgodnym. O kwalifikacji i wskazaniach bądź przeciwskazaniach do zabiegu decyduje zawsze lekarz.
Kluczem do sukcesu w leczeniu endodontycznym pierwszorazowym bądź powtórnym jest szczelna odbudowa zęba po leczeniu na co zwracamy szczególną uwagę.
Rodzaj odbudowy w każdym przypadku zależy od stanu danego zęba i jest omawiany przez rozpoczęciem leczenia.

 

Kliknij tutaj, aby przejść do cennika.

Umów wizytę:
Online
503 190 337
recepcja@dentopolis-poznan.pl
en   |   pl

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Aby zachować zgodność z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi ochrony danych, prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz informacjami o sposobie zarządzania danymi zbieranymi w ramach korzystania z Internetowych serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies.

Ok