Umów wizytę:    503 190 337   |    recepcja@dentopolis-poznan.pl
en   |   pl

Protetyka stomatologiczna

polega na odbudowie uszkodzonych, lub uzupełnieniu brakujących zębów.  Brak nawet pojedynczego zęba powinien być uzupełniony, gdyż zapobiega przemieszczaniu się zębów, powstawanie wad zgryzu, dysfunkcjom w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych. Lekarz stomatolog wraz z pacjentem dobiera odpowiednie uzupełnienie protetyczne.

Dlaczego tak ważna jest odbudowa braków zębowych?

Pozostawione bez odbudowy braki zębowe skutkują:

  • zanikiem kości
  • przesuwaniem się i przechylanie sąsiednich i przeciwstawnych zębów
  • choroby dziąseł i przyzębia
  • trudności w jedzeniu
  • zmiany w rysów twarzy

Nasz gabinet wyposażony jest w nowoczesny skaner wewnątrzustny Dexis IS 3800, który zapewnia najwyższa dokładność prac protetycznych. Skaner jest w stanie zarejestrować najmniejsze detale anatomiczne, co pozwala stworzyć wysoce spersonalizowane prace, które są perfekcyjne dopasowanie do indywidualnych warunków pacjenta. Niewątpliwą korzyścią ze stosowania skanera wewnątrzustnego jest także zwiększenie komfortu u pacjentów, którzy w przypadku stosowania tradycyjnych wycisków z użyciem łyżki i masy wyciskowej zmagali się z dużym dyskomfortem lub silnym odruchem wymiotnym. Nowoczesna technologia 3D pozwala na sprawne zeskanowanie uzębienia za pomocą skanera, który szczegółowo rejestruje obraz jamy ustnej i w postaci specjalnych plików zapisuje się na ekranie komputera. Wyciski cyfrowe gwarantują pełna precyzję, doskonałą jakość obrazowania oraz eliminują potrzebę odlewania modeli gipsowych, co wpływa na skrócony czas leczenia protetycznego.

 

Kliknij tutaj, aby przejść do cennika.

 

Korony protetyczne

Korony protetyczne

Pozwalają na odbudowę zębów bardzo zniszczonych, w tym także po leczeniu kanałowym. Korona protetyczna pozwala na odbudowanie zęba, jednocześnie go wzmacniając.

Pod koronę protetyczną ząb trzeba oszlifować- w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny.

  • Korona porcelanowa na metalu

Najtańsza, ale najmniej estetyczna. Ze względu na obecność metalu, korony na metalu ustępują estetyką koronom pełnoceramicznym czy koronom na tlenku cyrkonu. Metal nie jest widoczny pod porcelaną, jednak nie pozwala na uzyskanie efektu przezierności jaki zapewniają korony pełnoceramiczne czy korony na podbudowie z tlenku cyrkonu. Nie mniej jednak sprawdzają się w odcinku tylnim.

  • Korona ceramiczna pełna

Korony pełnoceramiczne nie posiadają podbudowy metalowej, która może powodować zasinienie dziąsła w okolicy szyjki zęba. Światło na koronach zachowuje się w sposób naturalny, typowy dla własnych zębów. Korony pełnoceramiczne dają możliwość odtworzenia cech przezierności szkliwa oraz naturalnych refleksów świetlnych. Doskonała estetyka, możliwość odtworzenia cech przezierności szkliwa. Światło przenika przez korony, tak jak przez prawdziwe zęby, co sprawia, że wyglądają naturalnie

  • Korony ceramiczne pełne na cyrkonie

Tlenek cyrkonu –wykorzystywany jest w osłonach termicznych statków kosmicznych, okładzinach hamulcowych sportowych samochodów czy implantów stawu biodrowego.  Dzięki swoim walorom estetycznym i dużej wytrzymałości mechanicznej cyrkon w ostatnich latach podbija rynki stomatologiczne na całym świecie. Jego biały kolor pozwala nadać uzupełnieniom protetycznym ładniejszą barwę. Cyrkon charakteryzuje się wysoki poziom zgodności biologicznej.

Korony wykonane na tlenku cyrkonu dają nie tylko doskonałe efekty estetyczne, ale są także bardzo trwałe i wytrzymałe.

Korony protetyczne - zdjęcie

Korony pełnoceramiczne wykonane we współpracy z Labolatorium CFX

Licówki ceramiczne

Licówka ceramiczna

Licówkę cementuje się na odpowiednio przygotowaną powierzchnię wargową zębów przednich. Licówki najczęściej wybierane są do korygowania kształtu i koloru zębów martwych, trwale przebarwionych, nieprawidłowo ustawionych, uszkodzonych, oraz usuwania przerw między zębami (diastem).

Licówki odbijają światło w taki sam sposób jak naturalne zęby. W przeciwieństwie do koron nie pogrubiają sztucznie zębów ani nie wymagają całościowego szlifowania zębów pacjenta.

Pierwszym etapem leczenia jest pobranie wycisków pod wax-up (wosjowy model licówek)

Na jego podstawie wraz z pacjentem dobierany jest kształt, długość licówek. Na jego podstawie w końcowej fazie technik wykonuje licówki procelanowe.

Licówki ceramiczne - zdjęcie

Przykład licówek ceramicznych

Licówki ceramiczne wykonane z labolatorium CFX

Licówki ceramiczne wykonane we współpracy z labolatorium CFX

 

Umów wizytę:
Online
503 190 337
recepcja@dentopolis-poznan.pl
en   |   pl

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Aby zachować zgodność z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi ochrony danych, prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz informacjami o sposobie zarządzania danymi zbieranymi w ramach korzystania z Internetowych serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies.

Ok