Umów wizytę:    503 190 337   |    recepcja@dentopolis-poznan.pl
en   |   pl

Stomatologia zachowawcza to przede wszystkim zapobieganie oraz leczenie próchnicy.
W naszym gabinecie stosujemy najwyższej jakości nanokompozytowe materiały najnowszej generacji: Estelite Asteria, Tokuyama oraz Enamel HRI. Stosowane przez nas materiały zapewniają najwyższą estetykę oraz trwałość wypełnień, w maksymalnym stopniu zbliżonym do naturalnych zębów.

Nanokompozyt Estelite pozwala na uzyskanie „efektu kameleona”, dzięki czemu wypełnienia nie da się odróżnić od zębów własnych

Szkliwa Enamel również wyglądem nie odróżniają się od naturalnego szkliwa, zawierają bowiem naturalną błękitną i bursztynową opalescencję. Wtapiają się do istniejącej struktury szkliwa zęba w sposób naturalny bez efektu poszarzenia. Priorytetem jest dla nas osiągniecie takiej estetyki wypełnienia, by było ono nie do odróżnienia od zębów naturalnych.

Leczenie zachowawcze w koferdamie i w powiększeniu

Koferdam to specjalny arkusz gumy, pozwalający zachowanie suchości leczonego zęba, poprzez izolacje zęba od dostępu śliny. Leczenie zachowawcze przeprowadzamy przy pomocy lup lub mikroskopu, dzięki czemu uzyskujemy większą precyzje i dokładność wypełnienia. W naszej praktyce stosujemy Palodent, czyli system formówek gwarantujący najwyższy stopień szczelności wypełnień. Umożliwiają anatomiczną odbudowę punktów stycznych nawet w najtrudniejszych przypadkach.

Infiltracja próchnicy- ICON

ICON to nowa, mało-inwazyjna metoda do leczenia próchnicy i przebarwień. Metoda ta, stosowana jest do leczenia początkowych zmian próchniczych bez utraty szkliwa. Metoda ICON pozwala na skuteczne i efektywne leczenie próchnicy w jej początkowym stadium. Leczenie jest całkowicie bezbolesne, jest przeprowadzane bez znieczulenia.

 

Kliknij tutaj, aby przejść do cennika.

Leczenie materiałem bioaktywnym Biodentine

Co to jest Biodentine?

Biodentine to pierwszy w pełni kompleksowy substytut zębiny, który może być wykorzystany zarówno do rekonstrukcji korony, jak i korzenia zęba. Jego zastosowanie jest wszechstronne i obejmuje szereg wskazań klinicznych, od tymczasowej odbudowy szkliwa po trwałą odbudowę zębiny. Głębokie ubytki próchnicze, zmiany przyszyjkowe, perforacje korzenia – Biodentine oferuje szerokie spektrum możliwości terapeutycznych.

 

Dlaczego warto zdecydować się na leczenie Biodentine?

Jego wyjątkowość tkwi w opatentowanej technologii Active Biosilicate, która gwarantuje wysoką czystość krzemianu trójwapniowego. To właśnie dzięki tej technologii Biodentine oferuje szereg zalet:

 1. Bioaktywność: Biodentine pozwala na zachowanie żywotności miazgi i może być stosowany bezpośrednio na nią. Poprzez tworzenie się hydroksyapatytu zachodzi mineralizacja, co sprzyja odbudowie tkanek zęba.
 2. Biokompatybilność: dzięki wysokiemu stopniu czystości krzemianu trójwapniowego oraz braku żywic w składzie, Biodentine jest bezpieczny dla tkanek żywych i minimalizuje ryzyko niepożądanych reakcji.
 3. Właściwości uszczelniające: Biodentine może zastępować zębinę zarówno w koronie, jak i w systemie korzeniowym. Co więcej, minimalizuje ryzyko próchnicy wtórnej poprzez mineralizację i szczelne zabudowanie kanalików zębiny.
 4. Właściwości imitujące naturalną zębinę: Biodentine charakteryzuje się podobnymi właściwościami mechanicznymi jak naturalna zębina, co przekłada się na lepsze zachowanie mechaniczne.
 5. Ograniczenie namnażania drobnoustrojów: dzięki alkalicznemu pH Biodentine hamuje rozwój bakterii, co przekłada się na zmniejszenie bólu po zabiegu oraz ograniczenie ryzyka próchnicy wtórnej.
 6. Właściwości przeciwzapalne: potencjał przeciwzapalny Biodentine redukuje stan zapalny, co przyspiesza proces gojenia i redukuje ból.

 

Jak wygląda proces leczenia?

 • Na pierwszej wizycie, dentysta całkowicie opracowuje ubytek próchnicowy w przypadku ryzyka leczenia endodontycznego zęba o dobrym rokowaniu (możliwość leczenia odwracalnego zapalenia miazgi) zaaplikowany zostaje materiał o działaniu biologicznym – Biodentyna, aby zachować żywotność zęba.
 • Po 2 tygodniach, odbywa się wizyta druga. Na tej wizycie zostaje dokładnie zbadana żywotność zęba – w przypadku prawidłowych reakcji na bodźce termiczne, opuk oraz prawidłowego obrazu na RTG, usunięta zostaje powierzchniowa warstwa materiału biologicznego i ząb zostaje odbudowany ostatecznie materiałem kompozytowym.

Zęby leczone materiałami biologicznym wymagają kontroli klinicznej i radiologicznej co 6-12 miesięcy lub w przypadku wystąpienia niepokojących objawów, np. dolegliwości bólowe samoistne, nocne, silne lub na nagryzanie.

Leczenie jest próbą zachowania żywotności zęba – istnieje ryzyko obumarcia zęba z czasem, jednak leczenie pozwala odroczyć leczenie endodontyczne zęba, co wpływa na wydłużenie m czasu zachowania zęba w jamie ustnej.

 

Dla kogo jest wskazane leczenie Biodentine?

Leczenie Biodentine jest polecane dla pacjentów z różnymi problemami zębowymi, takimi jak ubytki próchnicze, pęknięcia czy infekcje miazgi. Szczególne wskazania to:

 • W obrębie korony: tymczasowa odbudowa szkliwa, trwała odbudowa zębiny, głębokie lub duże ubytki próchnicze, głębokie zmiany przyszyjkowe i korzeniowe, pokrycie miazgi, pulpotomia.
 • W obrębie korzenia: perforacje i furkacje, wewnętrzne/zewnętrzne resorpcje, apeksyfikacja, wsteczne wypełnienie chirurgiczne.
 • Odwrócone nieodwracalne zapalenie miazgi.

Wprowadzenie leczenia Biodentine do naszej oferty to kolejny krok w kierunku nowoczesnej i kompleksowej opieki stomatologicznej. Dzięki tej innowacyjnej metodzie możemy skutecznie przywrócić zdrowie i piękno waszych zębów, zachowując przy tym ich funkcjonalność na jak najwyższym poziomie. Umów się na wizytę z naszymi doświadczonymi stomatologami, aby dowiedzieć się więcej o korzyściach leczenia Biodentine i umówić się na wizytę.

Kliknij tutaj, aby przejść do cennika.

Umów wizytę:
Online
503 190 337
recepcja@dentopolis-poznan.pl
en   |   pl

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Aby zachować zgodność z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi ochrony danych, prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz informacjami o sposobie zarządzania danymi zbieranymi w ramach korzystania z Internetowych serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies.

Ok