Umów wizytę:    503 190 337   |    recepcja@dentopolis-poznan.pl
en   |   pl

Chirurgia stomatologiczna

Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej wykonują w Dentopolis doświadczeni chirurdzy z wieloletnią praktyką: Przemysław Leszczyński oraz Hubert Pietrusza. Oferujemy pełen zakres zabiegów chirurgicznych.

Dokładamy wszelkich starań, aby podczas pobytu w naszym gabinecie każdy pacjent czuł się komfortowo i bezpiecznie. Pacjent przed zabiegiem jest dokładnie informowany o kosztach, przebiegu zabiegu oraz możliwych powikłaniach. Nasi chirurdzy przeprowadzają zabiegi z największą delikatnością, ekstrakcje przeprowadzane są w sposób atraumatyczny- by zachować jak największa ilość kości, tkanek miękkich oraz zmniejszyć dolegliwości pozabiegowe. W naszym gabinecie stosujemy materiał przyspieszający gojenie (PRF) z krwi pacjenta.

Wszystkie zabiegi chirurgii stomatologicznej przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym.

Najczęściej wykonywane zabiegi:

Ekstrakcja zęba (usunięcie zęba)

Niestety nie wszystkie zęby można uratować za pomocą leczenia zachowawczego lub endodontycznego. Usunięcie zęba może być również konieczne w przypadku leczenia ortodontycznego. Ważne jest, by ekstrakcja zęba została wykonana przez doświadczonego chirurga tak by zachować jak najwięcej tkanki kostnej.

Atraumatyczna ekstrakcja prowadzi do szybszego gojenia oraz możliwości wprowadzenia implantu w przyszłości.

W niektózych przypadkach zaleca się wypełnienie zębodołu miejscu ekstrakcji substancją kościozastępczą (augumentacja kości)

W Dentopolis wykonujemy nawet najbardziej skomplikowane zabiegi ekstrakcji zębów, a także odtwarzamy utraconą tkankę kostną pod przyszłe zabiegi implantologiczne oraz protetyczne.

Usunięcie ósemki/usunięcie ósemki zatrzymanej

Zęby mądrości wyrastają u około 65% ludzi, najczęściej między 17 a 25 rokiem życia.  Najczęściej usunięcie ósemki jest konieczne ze względów ortodontycznych, ale wskazaniem mogą być także m.in okołokoronowe stany zapalne czy niewłasciwe położenie ósemki. Przed zabiegiem usunięcia ósemki konieczna jest konsultacja chirurgiczna, na wizycie chirurg stomatolog analizuje zdjęcie pantomograficzne i/lub tomografię komputerową.

 

Usunięcie ósemki powinno być przeprowadzone przez doświadczonego chirurga stomatologa.

Ze względu na trudne położenie w jamie ustnej oraz bliskość nerwu jest to niezwykle ważne. Sam zabieg usunięcia ósemki i usunięcia ósemki zatrzymanej jest bezbolesny, przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.

 

Rekonwalescencja po zabiegu zależy od techniki zabiegu, stopnia skomplikowania zabiegu i cech osobniczych pacjenta.

 

Resekcja wierzchołka korzenia

Resekcja wierzchołka korzenia to zabieg z zakresu chirurgii stomatologicznej polegającym na odcięciu wierzchołka korzenia zęba oraz wstecznym opracowaniu korzenia. Resekcja wykonywana jest najczęścij w przypadku powikłań po leczeniu kanałowym.

Wskazaniem do zabiegu resekcji wierzchołka korzenia jest:

  • Poziome złamanie korzenia zęba
  • Rozległe ogniska stanów zapalnych, które nie kwalifikują się do leczenia do ponownego leczenia endodontycznego
  • W sytuacji specyficznej budowy zęba nie jest możliwe precyzyjne oczyszczenie lub wypełnienie leczonego kanału (np. bardzo zakrzywiony korzeń lub zwapniony kanał)

Chirurgia przedprotetyczna

Zabiegi polegające na poprawie warunków miejscowych przed wykonanie uzupełnień protetycznych,

Chirurgia przedimplantacyjna przy zakładaniu implantów

podniesienie dna zatoki szczękowej metoda otwartą lub zamkniętą, regeneracja kości materiałami kościozastępczymi, rozszczepienie kości wyrostka, plastyka wędzidełek wargi, języka, pogłębienie przedsionka.

Podcięcie wędzidełka

  • języka(frenotomia)

jest to zabieg chirurgiczny przeprowadzany w przypadku zbyt krótkiego wędzidełka. Skrócone wędzidełko prowadzi do:

problemów z wymową

przeżuwaniem pokarmów

utrzymaniem prawidłowej higieny jamy ustnej.

Jest to zabieg wykonywany przez chirurga stomatologa zarówno u noworodków, dzieci jak i dorosłych. W przypadku noworodków zbyt krótkie wędzidełko skutkuje problemami ze ssaniem pokarmów, a w późniejszym okresie problemami z połykaniem pokarmów stałych, problemami logopedycznymi ( trudności z prawidłową wymową, seplenienie, wady zgryzu, nieprawidłowy rozwoju szczęki, i żuchwy, jak i laryngologicznych (nieprawidłowe oddychanie)

Sam zabieg trwa około 5 minut, przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesny.

  • Podciecie wędzidełka wargi górnej:

Wędzidełko wargi górnej przebiega pomiędzy wewnętrzną powierzchnią wargi a powierzchnią wyrostka zębodołowego szczęki. Jego nieprawidłowa budowa może prowadzić do: diastemy (szczelina między zębami powyżej 0,5mm) recesji dziąseł (odsłanianie się korzeni zębów).Trudności w zakresie wymowy niektórych zgłosek. W wielu przypadkach, elementem terapii jest podcięcie wędzidełka.

Sam zabieg jest krótki (podobnie jak w przypadku podcięcia wędzidełka języka) i przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.

W naszym gabinecie używamy specjalistycznego noża koagulacyjnego, dzięki czemu nie ma konieczności zakładania szwów oraz gojenie przebiega szybciej.

PRF (fibryna bogatopłytkowa)

Gabinet Dentopolis wyposażony jest w wirówkę do osocza bogatopłytkowego, które przyśpiesza gojenie po zabiegach ekstrakcji zębów. Osocze to koncentrat płytek krwi, który po pobraniu krwi od pacjenta i odwirowaniu  podawany jest w określone miejsce stymulując naturalne procesy regeneracyjne organizmu. Wykorzystanie osocza bogatopłytkowego jest jedną najbezpieczniejszych procedur, preparat pochodzi z organizmu pacjenta, więc nie wywołuje żadnych alergii czy działań niepożądanych.

 

Kliknij tutaj, aby przejść do cennika.

Umów wizytę:
Online
503 190 337
recepcja@dentopolis-poznan.pl
en   |   pl

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Aby zachować zgodność z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi ochrony danych, prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz informacjami o sposobie zarządzania danymi zbieranymi w ramach korzystania z Internetowych serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies.

Ok