Umów wizytę:    503 190 337   |    recepcja@dentopolis-poznan.pl
en   |   pl

Pierwsza Wizyta w Gabinecie

Dzień przed umówionym spotkaniem przypominamy pacjentom o zbliżającej się wizycie u stomatologa, oraz prosimy o potwierdzenie obecności. W przypadku chęci odwołania wizyty, uprzejmie prosimy o kontakt pod numerem telefonu 503 190 337.

W gabinecie należy pojawić się 5-10 minut wcześniej w celu założenia karty (potrzebny jest dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy). Prosimy o przygotowanie listy przyjmowanych na stałe leków. Przygotowane są dla Państwa jednorazowe szczoteczki do mycia zębów.

Pacjent umawiany jest do konkretnego stomatologa, który w przypadku bardziej złożonego leczenia pokieruje pacjenta do innego specjalisty w Dentopolis.

 

Rejestracja
Konsultacja
Leczenie
Kontrola

Konsultacja

W celu umówienia specjalistycznego leczenia endodontycznego, chirurgicznego, protetycznego lub periodontologicznego konieczna jest wizyta konsultacyjna. Pozwala zaplanować leczenie, ocenić rokowania powodzenia zabiegu, określić koszty oraz ilość niezbędnych wizyt. Podczas wizyty stomatolog wyjaśni zakres zabiegu, ryzyko, ewentualne powikłania. Jeżeli posiadają Państwo zdjęcia rentgenowskie, tomografię komputerową lub dokumentacje medyczną, prosimy o przekazanie ich lekarzowi podczas wizyty.

Koszt konsultacji specjalistycznej wynosi 100 zł.

Leczenie

Leczenie prowadzone jest przez lekarza prowadzącego, przy współpracy innych specjalistów w Dentopolis. Przed zabiegami z zakresu chirurgii stomatologicznej, protetyki, endodoncji i periodontologii, przez zabiegiem pacjent podpisuje pisemną zgodę na zabieg. Z ich treścią można zapoznać się w dziale „Ważne dokumenty”. Równie ważne co bezpieczeństwo i najwyższa jakość leczenia, jest samopoczucie pacjenta podczas wizyty. W Dentopolis każdy pacjent jest traktowany indywidualnie. Dużą wagę przywiązujemy do miłej atmosfery w gabinecie 🙂

Kontrola

Badanie stomatologiczne (przegląd)powinno się wykonywać raz na 6 miesięcy. U pacjentów po zabiegach implantacji i protetycznych, jest to szczególnie ważne. Stomatolog po zakończonym leczeniu zaleci kolejne wizyty kontrolne.

 

 

FAQ

Poniżej przedstawiamy Państwu najczęściej pojawiające się pytania dotyczące wizyty u stomatologa.

Ile trwa leczenie kanałowe?
+

Leczenie kanałowe może być przeprowadzone podczas jednej wizyty lub kilku. Wszystko zależy od stopnia skomplikowania zabiegu, zazwyczaj jednak przeprowadzamy leczenie kanałowe podczas jednej wizyty.

Dlaczego przed usunięciem ósemki muszę dostarczyć zdjęcie pantomograficzne?
+

Przed usunięciem ósemki konieczne jest dostarczenie zdjęcia pantomograficznego (tzw. panoramy). Ze względu na bezpieczeństwo pacjenta, czasami niezbędna może okazać się także tomografia komputerowa. Pozwalają ocenić ułożenie korzeni, bliskość nerwu.

Ile kosztuje wszczepienie implantu?
+

Koszt wszczepienia implantu to 2300 zł (implant Alpha Bio). Mogą się pojawić jednak dodatkowe koszty: regeneracja kości (400-800 zł), podniesienie zatoki (1200 zł), membrana (600 zł). Podczas wizyty konsultacyjnej stomatolog ocenia na podstawie zdjęcie pantomograficznego i/lub tomografii komputerowej, czy pojawią się dodatkowe koszty.

Koszt założenia śruby gojącej (odsłonięcie implantu) to 200 zł.

Kolejny etap to korona protetyczna. Ceny wahają się między 1700 zł a 2300 zł. Łącznik indywidualny to dodatkowy koszt 700 zł.

Jaka jest gwarancja na leczenie?
+

Udzielamy rocznej gwarancji na leczenie zachowawcze i protetyczne. Warunkiem gwarancji jest stosowanie się do zaleceń lekarza oraz odbywanie wizyt kontrolnych (co 6 miesięcy, lub tak jak wskazane w zalecniach stomatologa w konkretnym przypadku).

Co zawiera cena za leczenie kanałowe (endodontyczne)?
+

Cena zawiera opracowanie i wypełnienie kanałów, a także niezbędne w trakcie leczenia zdjęcia RTG oraz znieczulenia. Ilość wizyt nie wpływa na koszt leczenia.

Cenia nie zawiera ewentualnych kosztów przygotowania zęba do leczenia, jeśli są konieczne (np. odbudowa ściany zęba, wydłużenie korony klinicznej).

Cena nie zawiera również kosztów odbudowy zęba po leczeniu kanałowym (w zależności od stopnie zniszczenia korony zęba może to być wypełnienie światłoutwardzalne, nakład kompozytowy lub korona porcelanowa).

Co w sytuacji gdy implant się nie przyjmie?
+

W sytuacji utraty implantu oferujemy ponowną implantację (1000zł ). Jeżeli pojawiają się dodatkowe koszty związane z np. regeneracją kości koszt ustalany jest indywidualnie z pacjentem. Jeśli po ponownej implantacji nastąpi kolejna utrata implantu, nie podejmujemy kolejnych prób.

Co to jest koferdam?
+

Koferdam to arkusz gumy rozpięty na ramce, pozwalający na izolację pola zabiegowego. Koferdam stwarza barierę aseptyczną, zabezpiecza jamę usta pacjenta przypadkowym dostaniem się do jego przełyku materiałów stomatologicznych a także zapewnia maksymalną suchość pola zabiegowego.

Przed zabiegiem stomatolog wycina w koferdamie otwór i zakłada koferdam tak, by przez otwór przechodził leczony ząb. Następnie umieszcza specjalną klamrę, która dostosowana jest do wielkości i kształtu zęba i umieszcza koferdam  na ramce która znajduje się wokół ust pacjenta.

Czy RTG zęba jest bezpieczne?
+

Tak RTG zęba jest bezpieczne. Podczas RTG zęba dawka promieniowania nie przekracza 1 µSv, to mniej więcej tyle, ile otrzymujemy oglądając telewizję przez godzinę.

Dlaczego konieczna jest konsultacja w gabinecie i nie wystarczy samo zdjęcie RTG/pantomogram?
+

Podczas konsultacji w gabinecie stomatologicznym badana jest także śluzówka, dziąsła, język. Mając do dtspozycji jedynie zdjęcie RTG lekarz nie jest w stanie stwierdzić czy nie występują inne problemy stomatologiczne jak wygląda higiena jamy ustnej pacjenta, czy występuje ruchomość zębów etc.

Na podstawie badania stomatolog we współpracy z pacjentem opracowuje plan leczenia.

Ważne dokumenty

 

Zgoda na zabieg implantacji
Zgoda na leczenie protetyczne
Zgoda na leczenie endodontyczne (kanałowe)
Zgoda na ekstrakcję zęba
Zalecenia po ekstrakcji zęba
Zalecenia po implantacji
Zalecenia po wybielaniu
Umów wizytę:
503 190 337
recepcja@dentopolis-poznan.pl
en   |   pl

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Aby zachować zgodność z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi ochrony danych, prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz informacjami o sposobie zarządzania danymi zbieranymi w ramach korzystania z Internetowych serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies.

Ok