Umów wizytę:    503 190 337   |    recepcja@dentopolis-poznan.pl
en   |   pl

Implantologia

nowoczesna i skuteczna metoda odbudowy braków w uzębieniu, która pozwala pacjentom zyskać nie tylko niezwykły komfort, ale także wysoką estetykę. Zabiegi implantacji przeprowadzane są przez doświadczonego chirurga stomatologa Przemysława Leszczyńskiego, oraz absolwenta Curriculum Implantologicznego dr n. med Mateusza Tarnowskiego.

W Dentopolis stosujemy najnowocześniejsze systemy Bego, Alpha Bio oraz Cortex. Implanty odczuwane są przez pacjenta jak naturalne zęby, a co najważniejsze są trwałe i bezpieczne oraz bardzo wytrzymałe. Dzięki temu Państwa uśmiech znów będzie wyglądał zdrowo i estetycznie.

Czym jest implant?

implanty-zdjecie

Implantologia opisuje je jako „sztuczny korzeń”, który wprowadzamy do kości szczęki lub żuchwy. Wykonywany jest z tytanu, a wprowadzony do organizmu nie jest traktowany jako ciało obce. Łączy się z odpowiednimi tkankami w procesie, który fachowo nazywany jest osteointegracją. Opiera się na nim porcelanowa korona protetyczna.

Tak przygotowany „ząb” zapobiega występowaniu zmian zwyrodnieniowych stawów, kości i uzębienia. Implanty są niezwykle trwałe, a co ważne stwarzają możliwość osadzenia na nich korony, mostu lub protezy.

Kiedy najlepiej zastosować implanty?

  1. Brak pojedynczego zęba: uniknamy niszczenia sąsiednich zębów.
  2. Brak zębów trzonowych: dzięki implantom nie ma konieczności stosowania protezy opartej na dziąśle. Proteza taka nie jest komfortowa dla pacjenta, ponadto prowadzi do zaniku kości. Implanty pozwalają uniknąć protezy leżącej na dziąśle, będącej przyczyną dyskomfortu, bólu, zaniku kości.
  3. Bezzębie: protezy powodują dyskomfort podczas jedzenia, są przyczyną zaniku kości. Wszczepienie dwóch – czterech implantów zapewnia dobrą stabilizację protezy, zapewniając pacjentowi komfort.

Procedura wszczepiania implantu

Krok 1 – wizyta u chirurga stomatologaimplantologia-stomatologiczna

Podczas wizyty u chirurga stomatologa, analizowane są potrzeby pacjenta i wykluczane ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Warto już na pierwszą wizytę zabrać ze sobą zdjęcie pantomograficzne (skierowania niedopłatnie wystawiamy w gabinecie).

Krok 2 – badania lekarskie

Każdy pacjent musi być poddany badaniom lekarskim. Niektóre choroby są bowiem przeciwskazaniem do zabiegu wszczepienia implantów. Informują one nas o stanie kości i pozwalają na bardzo dokładne zaplanowanie leczenia implantologicznego.

Krok 3 – wszczepienie implantów

Sam zabieg trwa kilkadziesiąt minut i jest całkowicie bezbolesny. Pacjent podczas zabiegu jest znieczulony miejscowo. Standardowy zabieg polega na minimalnym odsłonięciu kości, a następnie wykonaniu w niej otworu w celu wprowadzenia w to miejsce wszczepu.

Po kilku miesiącach potrzebnych dla powstania odpowiednio silnego zrostu implantu z kością (w zależności od miejsca implantacji od 3 do 6 m-cy) na implantach wykonywane są nowe zęby.

Krok 4 – kolejny etap to uzupełnienia protetyczne. Mogą to być korony procelanowe na metalu, cyrkonie lub korony pełnoceramiczne.

W odcinku przednim rekomendowane są korony cyrkonowe lub pełnoceramiczne ze względu na wysoką estetykę.

dif_trudted_clinic_hires

Zostaliśmy nagrodzeni Certyfikatem Zaufania przez portal DentalimplantsFriends.com.
Certyfikat jest przyznawany klinikom, które w sposób transparentny przedstawiają koszty, mają długoletnie doświadczenie w implantologii i zapewniają wysoką jakość usług.

Systemy implantologiczne

Cortex
cortex
Alpha Bioalphabio
Biomet 3I biomet
Bego bego
Zobacz najczęściej zadawane pytania

Kliknij tutaj, aby przejść do cennika.

Umów wizytę:
503 190 337
recepcja@dentopolis-poznan.pl
en   |   pl

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Aby zachować zgodność z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi ochrony danych, prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz informacjami o sposobie zarządzania danymi zbieranymi w ramach korzystania z Internetowych serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies.

Ok